Вимикачі встановлюють для зручного керування освітленням у будинках, офісах, квартирах. Останнім часом особливо популярними стали бездротові моделі. Щоб встановити сенсорний вимикач такого типу, не знадобиться довбати стіни й прокладати дроти.
Монтаж цієї електрофурнітури можливий де завгодно, при цьому не доведеться псувати декоративне оздоблення. Бездротовий сенсорний вимикач може стати частиною «розумного будинку», за його допомогою буде ще простіше керувати освітленням.
Особливості конструкції та принцип роботи
Розумний вимикач зовні майже не відрізняється від стандартних моделей. Влаштований він також дуже просто, проте принцип функціонування в нього інший. Фактично це передавач сигналу, його можна вважати радіокерованою моделлю. Встановлюють пристрій безпосередньо на лінії електропередач.
Важливою складовою бездротового вимикача є актуатор або приймач. Це радіокероване реле, яке приймає сигнал та у відповідь на нього замикає ланцюжок електропроводки освітлення. Його монтують або поруч із проводкою, або в іншому місці, головне, щоб він знаходився в зоні дії передавача.
Монтаж актуатора залежить від типу самих світильників. Наприклад, якщо вони точкові, його можна закласти в підвісну стелю. Це невеликий пристрій, який зручно розмістити й безпосередньо в люстрі. У разі потреби можливе встановлення в розподільну коробку, тоді заздалегідь потрібно придбати виріб відповідного розміру.
Безпосередньо вимикач та його особливості
Головне, що потрібно зазначити, — наявність невеликого генератора енергії. При натисканні на клавішу вимикача він виробляє електрику й дає енергетичний імпульс. Останній, своєю чергою, перетворюється на радіосигнал, саме його й приймає електрофурнітура для подальшої роботи.
Моделі з подібними генераторами коштують дорожче, більш доступною альтернативою є варіанти з невеликими батарейками. У сенсорних пристроїв також присутні автономні джерела енергії. Це вимикачі, оснащені не клавішами, а панеллю, — щоб керувати освітленням, потрібно доторкнутися до неї.
Отже, бездротовий вимикач світла — це високотехнологічний та сучасний пристрій. Його популярність обумовлена можливістю використання в системі «розумний будинок». Якщо у вас удома встановлена так електрофурнітура, ви зможете керувати освітленням не тільки через пульт, а й за допомогою свого смартфона.
Головні переваги бездротових вимикачів
Така модель — оптимальний варіант для тих, хто хоче створити комфортну обстановку у власному будинку або квартирі. Розумні вимикачі поєднують у собі велику кількість переваг:
- відсутність потреби прокладати проводку для встановлення. Це особливо зручно для деревʼяного будинку, де важливо організувати естетичний та безпечний монтаж електропроводки. Не доведеться руйнувати стіни чи підʼєднувати їх до дротів;
- організація централізованого керування всіма освітлювальними приладами в будинку або квартирі. Вимикач Wi-Fi працює від стаціонарного чи мобільного пульта, за допомогою якого можна регулювати не тільки його роботу, а й рівень освітлення;
- великий радіус дії. Варто зазначити, що стіна не є перешкодою для сигналу. Наприклад, щоб встановити прохідний вимикач, знадобиться дуже багато кабелів. Бездротова модель — швидке й просте рішення такої проблеми;
- безпека. Бездротові моделі особливо необхідні для родин із маленькими дітьми. Навіть якщо малюк випадково розбере пристрій та чіпатиме його руками, нічого не станеться. Струми, які виробляє прилад, дуже мізерні й не несуть небезпеки;
- естетичність. Бездротові вимикачі гармонійно вписуються в будь-який стиль інтерʼєру. Вони випускаються в широкому асортименті кольорів, тому неважко підібрати модель під конкретний тип обстановки.
Дистанційне керування світлом — це більше комфорту у вашому будинку. Ви зможете увімкнути чи вимкнути освітлення, не встаючи з дивана чи ліжка. Це особливо зручне рішення для людей похилого віку або з обмеженими можливостями.
Керувати роботою пристроїв можна з будь-якої точки в будинку. Він може комплектуватися одним або двома сенсорами. Встановити прилад дуже просто — для цього знадобиться двосторонній скотч. Завдяки модульній системі можна створювати комбінації електрофурнітури (наприклад, обʼєднати вимикачі з розетками в одну рамку).
Керування освітленням зі смартфона — це ще одна важлива перевага й додаткова зручність. У такий спосіб ви можете не просто вмикати та вимикати світло, а й задавати автоматичні сценарії для його роботи. Можна налаштувати, щоб світильники вмикалися за розкладом. Наприклад, коли заходить сонце або в тому разі, якщо в кімнаті виявлено рух.
Чи є недоліки в розумних вимикачів?
Якщо розглянути конструкції та особливості роботи таких пристроїв, можна зазначити, що вони поєднують у собі багато переваг. Однак інтелектуальний вимикач завжди коштує дорожче звичайного. Цей момент варто враховувати, проте облаштування системи «розумний будинок» загалом потребує витрат.
Також варто зазначити обмежений радіус дії. Зазвичай він становить 30 метрів, тобто на більшій відстані вимикач уже не прийматиме сигналу. Цей момент потрібно враховувати тоді, коли вибираєте місце для установки електрофурнітури, — важливо, щоб ви могли керувати нею без складнощів.
Асортимент розумних вимикачів
В інтернет-магазині Livolo можна вибрати моделі, які допоможуть значно покращити й спростити процес керування освітленням у вашому будинку. Відразу після покупки ви зможете оцінити всі переваги бездротових вимикачів, представлених у нас:
- просте встановлення на двосторонній скотч;
- можливість підключення до системи «розумний будинок»;
- точний сигнал, який проходить через стіни або меблі;
- можливість як місцевого, так і мережевого підключення.
Пристрій приймає також голосові сигнали, керувати ним можна через Google Assistant або Amazon Alexa.
На нашому сайті можете придбати сенсорні або клавішні вимикачі різних типів, а також іншу електрофурнітуру для організації зручного побуту.