Система розумний будинок в Україні здобула широку популярність, з'являється все більше охочих її використати. Це рішення робить життя комфортнішим, безпечнішим, та ще й допомагає економити. Товари для розумного дому, що цілком логічно, мають вищу вартість, адже це технологічні пристрої із розширеним функціоналом. Тобто бюджетної системи немає. Але скільки ж обійдеться розумний дім у Києві або в інших регіонах, від чого залежать ціни й чи можна заощадити?

Що таке розумний будинок і для чого він потрібний

Розумний будинок у Києві – популярна інтелектуальна система керування спеціальними приладами. У такому комплексному рішенні поєднано різні пристрої та технології для автоматизації побутових процесів. Управління ними можливе дистанційно чи голосом. Серцем системи є центр управління розумним будинком.

Переваги використання:

  • комфорт. Керувати освітленням, кліматом у приміщенні, увімкненням/вимкненням техніки можна дистанційно. Це суттєво підвищує адаптивність житла до вашого графіка та ритму життя;
  • безпека. Різноманітні розумні датчики для дому здатні зробити житловий простір максимально захищеним. Це стосується як зовнішніх загроз, так і внутрішніх, наприклад, витоку газу;
  • економія. Технологія передбачає використання розумних вимикачів та розеток, що дозволяє керувати підключенням обладнання та світлом в автоматичному режимі без вашої участі.

Вартість системи розумний будинок залежить від кількості включених до неї компонентів. Це дуже актуальне рішення, яке оціните буквально з перших днів використання.

Ключові компоненти системи та їх внесок у підсумкову вартість

Для системи розумний будинок ціна в Україні залежить від того, з яких компонентів вона складається. У середньому вартість одного елемента – у межах 35 доларів. Цілком логічно, що інструменти безпеки для розумного будинку відрізнятимуться в ціні від Wi-Fi розетки, адже у них різний функціонал.

Центральний контролер – основа системи

Система розумний будинок у Києві починається саме з контролера, його ще називають хабом чи мозком. Це основний компонент, що відповідає за координацію та керування всіма підключеними пристроями незалежно від їх кількості. Контролер отримує інформацію від датчиків і сенсорів, обробляє її та відправляє команди для виконання пристроями. саме завдяки наявності такого компонента стає доступне керування користувачем з мобільного телефона або голосом. Все залежить від технічних можливостей даного компонента.

На ціну контролера впливають:

  • функціональність;
  • кількість пристроїв, що підтримуються;
  • наявність інтерфейсів з'єднання.

Важливий момент: контролер повинен бути сумісним з іншими пристроями та підтримувати бездротові протоколи. Це дозволить у майбутньому масштабувати систему, якщо одразу купити розумний дім у Києві у повній комплектації проблематично.

Датчики та сенсори: безпека та комфорт

Ці пристрої зчитують інформацію про довкілля та передають її контролеру. Тип та кількість таких елементів у приміщенні залежить від елементів системи, які впроваджені у квартирі чи будинку. Найпопулярніші датчики: рухи, відчинення дверей, вікон, температури, вологості, освітленості. Вони важливі та забезпечують новий рівень безпеки та комфорту.

Типи датчиків та їх функції:

  • руху. Реагують на відповідну активність у приміщеннях і можуть використовуватися для увімкнення світла, сигналізації, інших функцій;
  • відкриття вікон та дверей. Контролюють стан вікон, дверей і можуть використовуватися як інструмент оповіщення про проникнення;
  • температури та вологості. Контролюють мікроклімат у кімнатах, подають інформацію для активації чи відключення терморегуляторів Wi-Fi;
  • освітленості. Вимірюють кількість світла і сповіщають про те, чи потрібно автоматично увімкнути або вимкнути світло;
  • диму, газу, витоку води. Виявляють небезпечні ситуації, пов'язані з інженерними комунікаціями. При виявленні таких на смартфон надсилається оповіщення.

Вартість таких елементів залежить від типу та складності ідентифікації ними того чи іншого стану в навколишньому просторі. Наприклад, найпростішими та доступними для використання в домашніх умовах є датчики руху чи відкриття дверей. А складніші, наприклад, температурні або відповідальні за сигналізацію про виток води, обійдуться дорожче.

Розумні розетки, вимикачі та освітлення

Такі пристрої дають можливість керувати освітленням та побутовими приладами віддалено або за заданим розкладом. Так, розетки здатні вимикати або вмикати пристрої, які в них заживлені. Вимикачі з дистанційним керуванням дають можливість регулювати освітлення. Функції розумних розеток:

  • віддалене керування освітленням та побутовими приладами;
  • автоматичне вмикання та вимикання за розкладом;
  • регулювання яскравості освітлення;
  • контроль енергоспоживання.

Вартість цих компонентів системи розумного будинку залежить від класу, доступна функціональність. З вимикачами потрібно використовувати спеціальні лампочки, які є досить економічними та довговічними.

Системи клімат-контролю та їх вартість

На ціну системи розумний будинок також впливає наявність кліматичного контролю. Такі компоненти в проєкті практичні. Їхнє основне завдання – це автоматично регулювати роботу опалювальних та охолоджувальних приладів. Основний функціонал, який дає наявність клімат-контролю:

  • автоматична підтримка заданої температури;
  • програмування режимів роботи залежно від часу доби, дня тижня;
  • адаптація мікроклімату у приміщенні до погодних умов;
  • управління температурою в будинку через мобільний додаток.

Наскільки підвищить ціну системи такий елемент, що залежить від складності, кількості зон контролю та наявності додаткових функцій. Наприклад, адаптації до погодних умов.

Інструменти безпеки

Мінімальний набір, який слід використовувати, – це відеоспостереження та сигналізація. Крім того, варто включити в систему датчики диму, газу, протікання води. На остаточну вартість впливає на кількість елементів безпеки та їх тип. Так, камери досить сильно відрізняються між собою, як і системи сигналізації.

Додаткові витрати на встановлення та налаштування

Ціна монтажу розумного будинку буде залежати й від додаткових витрат. Наприклад, впливає на зручність, але підвищує вартість інструменту управління шторами та жалюзі. Може позначитися на ціннику й програмне забезпечення. Оскільки в нас запропоновані бездротові системи, то при розрахунку не беруться до уваги кабелі та процес монтажу обладнання, адже він гранично простий і може проводитись на будь-якому етапі готовності будинку, квартири з ремонтом або без нього.

Як оптимізувати витрати: варіанти економії

Наша компанія пропонує багато рішень для системи розумний будинок. Причому масштабована, тому оптимізувати витрати цілком реально. Для цього:

  • визначте пріоритетний напрямок автоматизації (розетки, освітлення, мікроклімат, безпека). Інші компоненти можна докуповувати та легко впроваджувати у майбутньому;
  • уважно вибирайте пристрої. Дізнатись їхню ціну зможете безпосередньо на нашому сайті. Якщо не впевнені, який тип елемента в тій чи іншій категорії вибрати, завжди до ваших послуг наші консультанти;
  • порівнюйте ціни та функціонал. Є багато сучасних систем, які зовсім не обов'язкові для ваших умов використання.

Зразкові ціни на оснащення вашого житла сучасною системою, що забезпечує комфорт: для однокімнатної квартири – від 350, для трикімнатної – від 700, для приватного будинку – від 1000 доларів. 

Чи варто вкладатися в «розумний будинок» і на що звернути увагу

Розумний будинок – це не мода, а справжня вигода. Правильний вибір та використання інтелектуальних систем суттєво спрощує життя, а також допомагає раціонально використовувати ресурси. Якщо ви хочете розрахувати приблизну вартість, у нас є таке обслуговування. Зв'яжіться з нашими менеджерами будь-яким зручним способом, і вони нададуть вичерпну консультацію з цього питання.