Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Мій кошик

Світильники

Освітлення сходів: світло між поверхами

У сучасному інтер'єрі багато уваги приділяється деталям. Важливий не тільки загальне світло в кімнатах, але і підсвічування окремих елементів приміщення. У випадку з сходами мова йде не тільки про красу, а й про безпеку. При висвітленні цієї частини будинку, офісу, кафе чи готелю важливо дотримати дві головні умови: комфортність пересування і декоративність.

Сходи - один з найважливіших елементів будівлі. Нарівні з холом, коридорами, верандою вона служить для з'єднання різних приміщень або переходом від зовнішнього боку споруди до внутрішньої. Але є біля сходів і велика відмінність від цих комунікаційних вузлів: якщо інші переходи - горизонтальні, сходинки з'єднують приміщення по вертикалі. Ця відмінність можна підсилити за допомогою світла - таким чином, допоміжний елемент кімнати перетвориться на парадний.

Загальне світло на сходах

Головне правило в освітленні сходи дуже просто: йде людина повинна добре орієнтуватися в просторі і бачити сходинки. Цей постулат продиктований вимогами безпеки. А тому висвітлення в цій частині будівлі має бути яскравим, але в той же час м'яким, розсіяним, що не створює різких тіней, які можуть перешкодити пересуванню. Всі інші особливості освітлення сходів дуже індивідуальні і залежать від її форми, розміру, а також особливостей приміщень, які вона з'єднує.

Найпоширеніший варіант домашньої сходи: вона з'єднує хол і другий поверх. Якщо мова йде про великий парадній Трехмаршевая сходах, зупиніть вибір на верхньому освітленні. Кришталева люстра, що ширяє в повітряному просторі сходового колодязя - класика жанру. Будинок з такими сходами справляє враження дуже респектабельного. Є спеціальні люстри для сходів довжиною до 6 метрів. Більш простий і дешевий варіант - підвісний світильник з відбивачами зі скла. Кількість лампочок в люстрі, а також її розміри і форма, залежать від стилістики холу і сходів. Наприклад, якщо перила на ній ковані, то і світильник можна вибрати кований.

Якщо ж оформлення приміщення не передбачає особливих декоративних надмірностей або світловий акцент зроблений на іншому елементі інтер'єру, сходи висвітлюється за допомогою вбудованих світильників. Їх покроково розміщують над ступенями в стелі або в сусідніх зі сходами приміщеннях.

Увага до деталей

Як і в інших приміщеннях, загального світла часто недостатньо. Роль додаткового освітлення на сходах, як і в холі, виконують настінні світильники або бра. Якщо сходи парадна і оснащена люстрою, кращого додаткового освітлення, ніж бра у вигляді канделябрів, не придумаєш. Провідні виробники світильників, як правило, включають бра і люстри в одну колекцію - сходи, оформлена такими світильниками, виглядає дуже ошатною. З сходами з дерева або з кованими деталями добре поєднуються бра-ліхтарі. А в установах або в інтер'єрах, виконаних в стилі мінімалізм або хай-тек, добре виглядатимуть настінні плафони, розміщені на стіні вздовж сходового маршу.

Останнім часом, особливо у висвітленні заміських будинків і кафе, дуже популярні точкові світильники, які вбудовані в саму сходинку. Світло вищому щаблі висвітлює ту, яка розташована нижче. Таким чином, локальне і декоративне освітлення збігаються, а для сходів це - оптимальний варіант.


Прикрасити сходовий проліт можна і іншими способами. Наприклад, якщо біля сходів є штучний вітраж, його можна висвітлити, встановивши джерело світла за склом. А внизу великий парадних сходів будуть непогано виглядати високі торшери - по обидві сторони від ступенів. Такий світильник повинен бути вище людського зросту - адже світло на сходах обов'язково падає зверху. А ось на сходових прольотах можна встановити такі ж торшери, але меншого розміру.

На вулиці

Освітлення зовнішніх сходів - особлива тема. Це проміжок між вулицею і холом, або двором і верандою, він повинен бути добре освітлений в темну пору доби. Якщо дозволяє простір, біля сходів можна встановити високі ліхтарі - їх стиль буде залежати від загального оформлення будинку та саду, якщо він є. Таку ж підсвічування можна організувати за допомогою ліхтарів-бра, які закріплюються на стіні будівлі по обидва боки від сходів. Як і на внутрішніх ступенях, тут хороша симетричність.

Якщо сходи невелика, можна обійтися без верхнього світла. Її можуть висвітлити болларди, влаштовані на сходинках вздовж перил, а самі перила також підсвічуються за допомогою спеціальних накладних світильників. Потрібно пам'ятати, що вуличні світильники повинні мати високий індекс IP - захист від вологи, пилу та механічних пошкоджень.

І наостанок - про вимикачах. Якщо вони розташовані тільки внизу або тільки вгорі, це може стати проблемою. Тому на вимикачі краще зробити і у першій, і у останньої сходинки. А якщо мова йде про зовнішніх сходах, то перший вимикач розташовується біля хвіртки.

Вгору