Для того, щоб можна було реалізувати керування шторами з телефону, проводиться монтаж та підключення електрокарниза. Цей процес нескладний, але вимагає уважності, щоб штора правильно функціонувала, забезпечувала захист від сторонніх поглядів та приватність. Які роботи необхідно проводити для підключення електрокарниза, розкажемо далі.
Базова інформація про виріб
Перед тим як провести підключення електрокарниза, скажемо пару слів про те, що він являє собою функціональне рішення для автоматизованого управління шторами. За його допомогою можна контролювати рух полотна, ролет, жалюзі. При цьому використовується смартфон, дистанційний пульт чи вимикач.
Актуальне використання карнизів такого типу на панорамних вікнах у квартирах та будинках. Знайшли вони своє місце у системах розумного будинку, а також у громадських просторах, де вручну відкривати штори проблематично та довго.
Підготовчий етап
Перед тим як під'єднати електрокарниз для будь-якого типу штор або жалюзі слід провести підготовку. Також заздалегідь визначтеся з варіантом встановлення, щоб підібрати потрібний спосіб кріплення. Бувають 2 конструкції кронштейнів:
- відкритого монтажу. Підходять для гіпсокартонних конструкцій, у яких не передбачені заставні, а також встановлюються поверх натяжних стель;
- прихований монтаж. Актуальні для бетонних поверхонь або гіпсокартону із закладними.
Перед встановленням необхідно виміряти ширину віконного отвору та довжину карниза. Це важливо для відповідності інтер'єру, так і для плавного руху штор.
При виборі електрокарниза слід врахувати навантаження на мотор і тип приводу: ланцюговий або ремінний. Також важливий тип живлення пристрою: від мережі або від зовнішнього джерела. Перед тим, як під'єднати електричні жалюзі, необхідно розрахувати довжину кабелю і настрій вимикача.
Крім того, потрібно буде використовувати такі інструменти: рівень, рулетка, дриль, викрутка, елементи кріплення, відповідні матеріалу стін і стелі.
Монтаж електрокарниза
Наступний етап – безпосередньо монтаж карниза. Далі встановлення ролет за інструкцією, так само як і жалюзі або звичайні штори. Виконайте такі дії:
- Позначте місця встановлення кронштейнів з огляду на рівень горизонту.
- Закріпіть напрямні з урахуванням типу конструкції.
- Переконайтеся, що карниз встановлений рівно та надійно закріплений.
- Під'єднайте елементи конструкції, якщо він розбірний.
Під час монтажу в нішу важливо враховувати розміри. Так, глибина має бути не менше 5-10 мм, ширина залежить від кількості карнизів: для одного – 10-11 мм, для двох – 18-22 мм. Установка повинна проводитися таким чином, щоб був зручний доступ до виробу та проводки, а також вільний рух елементів.
При встановленні в стелю необхідно використовувати анкерні кріплення для надійної фіксації. Важливо правильно розташувати карниз, уникаючи перекосів. Інакше є ризик неправильної роботи механізму з подальшим його заклинюванням.
Підключення до електромережі
Схема підключення електрокарниза залежить від вибраного способу керування. Є такі варіанти:
- фазне. У цій схемі застосовується стандартний вимикач, який замикає та розмикає ланцюг живлення;
- PIN У такому випадку використовується конектор для синхронізації з пультом або контролером розумного будинку. Далі вже можливе керування і зі смартфона.
При підключенні до вимикача потрібний відповідний кабель. Для живлення моторизованого карниза застосовується 2х0, 75 або 3х1, 5 міліметрів. Потрібна довжина до вимикача – не менше 50 мм, а від стелі до карниза – від 30 мм. За необхідності можна зробити приховану проводку в кабель-каналі або під оздоблювальним матеріалом. Однак це необхідно передбачити у процесі ремонту. Тобто спланувати всі роботи перед тим, як під'єднати вимикач на рольставні.
Для карниза, керованого через Wi-Fi або радіосигнал, монтаж додаткових дротів не потрібен, проте важливо перевірити зону покриття та стабільність з'єднання.
Налаштування та управління
Після монтажу необхідно провести налаштування системи. Сучасні моделі електрокарнизів підтримують дистанційне керування, наприклад через додаток Tuya Smart або його аналоги. Для додавання додаткового пристрою потрібно:
- Завантажити та встановити додаток не смартфон або планшет.
- Вибрати в меню категорію «карнизи та штори».
- Під'єднати пристрій до мережі Wi-Fi, переконавшись у стабільності сигналу.
- Синхронізуватись, утримуючи кнопку програмування 5-6 секунд до появи сигналу про успішне з'єднання.
Також можна додати пульт або провести інтеграцію до системи розумного будинку, якщо така використовується в будівлі. У такому разі вікно можна буде зашторювати в будь-який момент або запускати денне світло, задаючи відповідну команду зі смартфона.
Перевірка працездатності та обслуговування
Після підключення необхідно переконатися у працездатності карниза. Звертайте увагу на плавність рухів: не повинно бути ривків та застрягань. Також перевірте, чи правильно працює вимикач з мотором рольставні. Якщо є проблеми, тоді слід скинути налаштування двигуна та повторно під'єднатися.
При керуванні дистанційним пультом перевірте коректність роботи в різних режимах: безпосередньо з дистанційного керування, через програму голосовий асистент.
Є прості правила догляду, дотримуючись яких ви зможете продовжити термін експлуатації системи. Потрібно:
- очищати від пилу м'якою тканиною чи щіткою;
- перевіряти стан кабелю;
- кожні пів року проводити профілактичне обслуговування механізму, у тому числі змащення рухомих елементів;
- періодично перевіряти коректність роботи програмованих режимів, якщо такі передбачені.
Електрокарнизи, особливо в системі розумного будинку – це зручне рішення, що забезпечує автоматизацію управління шторами, ролетами або жалюзі. Підключення нескладне, проте потребує вибору коректної схеми, кабелю та типу живлення. Важливо чітко дотримуватися інструкцій, що забезпечать надійну та безперебійну роботу системи. Регулярний догляд та дотримання рекомендацій щодо експлуатації гарантують тривалий термін служби.