Датчик руху в системі освітлення є спеціальним невеликим приладом, який відповідає за увімкнення або вимкнення світла залежно від присутності людини в зоні її огляду. Використання детекторів створює комфортні умови в коридорі, на сходах, в коморі. Але лише за умови, якщо було виконане правильне налаштування датчика руху.

Найчастіше таке електрообладнання монтується у місцях, де потрібне якісне освітлення на нетривалий час. Враховуючи той факт, що електроенергія використовується раціонально, пристрій дозволяє непогано заощаджувати на комунальних платежах.

Особливості роботи представлених приладів

Робота датчика, що реагує на рухи, полягає в наступному. Прилад фіксує появу людини й дає команду увімкнення лампочки. Коли ви залишаєте зону огляду, освітлення вимикається.

Використання таких пристроїв дозволяє регулювати освітлення в приміщенні без необхідності ручної активації та їх вимкнення. Це не тільки зручно для людини, а й подовжує термін служби вимикачів. Тому питання, як відрегулювати датчик руху, є дуже актуальним для всіх господарів, які вирішили встановити їх.

Які параметри можна налаштовувати

Якщо ви замислювалися над енергоощадженням, і хочете скоротити час неефективної роботи ламп та прожекторів у приміщенні, то монтаж детекторів руху ー єдине правильне рішення.

Датчики рухи Livolo можуть працювати у двох режимах: ручному та автоматичному. За замовчуванням прилад працює в автоматичному режимі. Перемикнути їх легко: досить просто торкнутися сенсора, розташованого на пристрої.

Регулювання датчика руху здійснюється трьома основними регуляторами: SENS, TIME та LUX. Вони на корпусі детектора.

  1. Налаштування SENS відповідає за чутливість приладу чи дальність його дії. Чим вище значення, тим точніше і частіше реагуватиме пристрій. З огляду на це датчик може включати світло, навіть якщо повз пробіжить кішка або собака. Як зменшити чутливість датчика руху? Потрібно просто повернути ручку до середньої позначки.
  2. Регулятор TIME дозволяє виставити час вимкнення світла, якщо людина покинула кімнату. Його також можна встановити на власний розсуд в інтервалі від 8 до 300 секунд.
  3. Налаштування LUX відповідає за рівень освітленості приміщення від 0,6 до 2000 люксів. Це дає можливість виставляти параметри так, щоб автоматичне включення світла відбувалося лише з настанням темряви, адже вдень воно не потрібне.

Регулювання датчика «день-ніч» дозволяє встановити освітленість на такому рівні, щоб лампа запалювалася тільки при її зниженні до зазначених параметрів.

Налаштування потрібно робити поступово та індивідуально. Насамперед знеструмте прилад і відрегулюйте початкові параметри: чутливість на середній рівень, таймер на 1-2 хвилини, освітлення на мінімум. Далі увімкніть живлення та протестуйте прилад.

Якщо вас все влаштовує, налаштування можна залишити, якщо ні, то знову відключіть систему і проробіть усе сказане вище, але змістивши коліщатко так, як буде зручніше вам. Також регулювання датчика руху для увімкнення світла може здійснюватися вручну. Робиться це дуже просто — за допомогою дотику до сенсора.

Як зрозуміти, в якому режимі знаходиться детектор

Перед тим як налаштувати датчик руху, визначте, в якому режимі він знаходиться. За замовчуванням при включенні приладу активується автоматичний, індикатор світиться синім кольором.

Щоб перевести обладнання в ручний режим роботи, потрібно тримати руку на клавіші сенсорної близько трьох секунд. Якщо кнопка засвітилася зеленим, ви все зробили правильно, і пристрій знаходиться в ручному режимі, але вимкнено. Коли прилад увімкнеться, підсвічування спалахне червоним.

Щоб повернутися до автоматичного режиму, потрібно знову піднести руку до сенсора на три секунди та дочекатися, поки індикатор знову стане синім. Пристрій перейде в автоматичний режим, а після увімкнення індикація стане червоною.

Як бачите, налаштування датчика руху ー не найскладніший процес. Його зможе опанувати навіть людина, яка ніколи не мала справи з електрикою. Однак ефективність роботи пристрою залежить від правильного кута установки.

Для цього монтувати його можна на стелі чи стіні. У першому випадку ви зможете отримати кут огляду до 360 градусів, у другому трохи менше ー до 120. Якщо ви вирішили проводити встановлення детектора на стіні, то найкраще розмістити його в кутку, далі від прямих сонячних променів та джерел тепла, щоб не спотворювати показники.

Якщо вас цікавить такий спосіб енергоощадження та комфорту у вашому будинку, рекомендуємо звернути увагу на датчики руху, а також звуку від компанії Livolo. Це сучасні, компактні та надійні пристрої, які прослужать довго. Бренд відрізняється надійністю, високою якістю всіх електротоварів. За потреби вам допоможуть підібрати потрібну модель.

Прилади компактні та добре вписуються в сучасний інтер'єр. Можна навіть підібрати бажаний колір для ще більшої зручності. У комплекті разом з пристроєм постачається посібник з експлуатації, де також є дані про підключення та налаштування.

Декоративна рамка або монтажний супорт у комплекті не передбачені, їх потрібно підібрати та докупити окремо за потреби (хоча в деяких моделях комплектація передбачає їх наявність, це можна уточнити при покупці).