Правильна установка терморегулятора теплої підлоги та його підключення – це як мінімум 50% гарантії безвідмовного функціонування системи опалення. Такий пристрій керує потужністю нагрівальних елементів, мінімізує ризик короткого замикання, заощаджує витрати електроенергії. Сучасні моделі, такі як терморегулятор з Wi-Fi, забезпечують максимальну зручність регулювання температурного режиму.
Рекомендації щодо вибору приладу
Перед тим, як під'єднати терморегулятор, важливо його правильно вибрати. Звертайте увагу на такі фактори:
- потужність та її відповідність аналогічному параметру нагрівальних матів або кабелів;
- тип теплої підлоги та її загальна площа;
- ступінь захисту від вологи, що особливо важливо для ванної;
- кількість зон керування. Якщо плануєте встановлення кількох контурів у приміщенні, то потрібно передбачити можливість керування зонами, тобто мати для кожної з них терморегулятори.
Важливі та функціональні можливості. Окремі моделі мають додаткові опції, такі як таймер, режим енергоощадження, програмування, дистанційне керування, захист від дітей тощо.
Установка терморегулятора
Підключення теплої підлоги потрібно проводити до здійснення фінішних оздоблювальних робіт. За наявності помилок в установці пристроїв вдасться їх виявити та усунути без порушення естетики стін та підлоги.
Зверніть увагу: разом із терморегулятором для теплої підлоги у комплекті йде датчик температури, та його слід встановити безпосередньо на підлогу. Завдання цього елемента – моніторити та підтримувати оптимальні показники системи, попереджаючи перегрів.
Саме датчик в автоматичному режимі зчитує дані про температуру та передає їх на терморегулятор, який, своєю чергою, вимикає нагрівання, внаслідок чого поверхня вистигає та підігрівається безпечно. Правильне розташування такого датчика не менше 50-60 см від стіни, де встановлений терморегулятор.
Етапи та правила встановлення
Під’єднання терморегулятора теплої підлоги починається з його монтажу, це відбувається так:
- Підготовка місця. Це має бути рівна поверхня на висоті 1,2-1,5 м від підлоги, захищена від прямих сонячних променів, джерел тепла, протягів і впливу вологи. Для вбудованих моделей варто підготувати монтажний отвір в стіні під розмір корпусу регулятора. Монтується в стяжку на глибину не менше ніж 5 см від поверхні. Якщо пристрій накладний, то необхідно використовувати шурупи для кріплення його до стіни.
- Підключення до електричної мережі за допомогою кабелю, що має переріз не менше 1,5 мм кв. Провід має бути трижильним. Перед підключенням необхідно знеструмити приміщення. Після цього зніміть кришку регулятора та знайдіть клеми з маркуваннями «L» (фаза), «N» (нуль), «PE» (перемикання заземлення). Далі здійснюється підключення до мережі живлення через розетку.
- Підключення терморегулятора до датчика температури. Для цього застосовуються 2 дроти для приєднання до відповідних клем приладу.
Зверніть увагу: пристрій монтується та підключається після встановлення та перевірки навантаження (теплої підлоги). Зазвичай на терморегуляторі є схема, тому з завданням монтажу впорається навіть домашній майстер, у якого не дуже багато досвіду. При підключенні моделі пристрою керуйтеся також інструкцією (вона додається до кожного такого приладу).
Варіанти встановлення датчика
Саме датчик зчитує інформацію про нагрівання. Цей елемент можна укладати безпосередньо в стяжку, попередньо помістивши його в гофротрубу з гладкою внутрішньою поверхнею, яка заводиться в підготовлений паз. Датчик повинен виступати на 5-10 см.
Другий варіант — установка під нагрівальну смугу. При цьому потрібно в тепловідбивному покритті просвердлити невеликий отвір та закріпити пристрій з нижньої сторони нагрівальної смуги. Кріплення здійснюється за допомогою термостійкого скотчу або бітумної ізоляції, що забезпечує щільне прилягання. Це важливий аспект правильності зчитування інформації.
Перевірка працездатності
Після того як проведено підключення, необхідно перевірити працездатність системи. Тут все досить просто: увімкніть терморегулятор і встановіть температуру. Якщо все працює правильно, то нагрівальні елементи вмикаються і почнуть гріти, а після досягнення заданих параметрів вимикаються.
Режими роботи терморегулятора
Далі поговоримо про те, як налаштувати терморегулятор. У таких приладах передбачено ручний, програмований та автоматичний режими роботи (залежно від типу пристрою). Про кожний поговоримо докладніше.
Ручний режим роботи
При цьому режимі терморегулятор буде підтримувати задану температуру незалежно від мікроклімату у приміщенні. У разі застосовуються механічні моделі. Вони прості та зручні, а управління не викликає складнощів. Не потрібно програмування, прилади просто підтримують температуру, періодично вмикаючи та вимикаючи нагрівальний елемент.
Регулювання здійснюється шляхом повороту ручки терморегулятора вправо або вліво, що залежить від того, чи хочете ви збільшити або зменшити температуру. При досягненні заданої температури нагрівання припиняється, а після зниження на 2 градуси нагрівальні елементи вмикаються.
Програмований режим терморегулятора
Вибравши модель з можливістю програмування, вдасться налаштувати температурний режим відповідно до заданого графіка. На дисплеї відображаються значки режимів, температура, час, день тижня. Управління пристроєм кнопкове.
Суть програмування у тому, що можна задати кілька періодів роботи залежно від часу. Кожен пов'язаний з тією чи іншою подією у вашому стандартному порядку дня, наприклад:
- ранковий підйом;
- час виходу на роботу;
- повернення з роботи;
- нічний сон.
Періодів може бути більше, і для кожного з них доступна установка бажаної температури. Наприклад, посилений обігрів можна запускати до пробудження або повернення з роботи, а в період відсутності нижчі показники забезпечать економію електроенергії.
Автоматичний режим терморегулятора
Як виставити температуру на терморегуляторі у «розумних» термостатах? Від вас у цьому випадку знадобиться мінімальне втручання. Суть роботи приладу у тому, що відбувається підтримка заданої температури у приміщенні. Відповідно, якщо вона знижується, то збільшується потужність нагріву підлоги, і навпаки. Причому в «розумних» термостатах комбінуються ручний та автоматичний режими роботи. Тобто за бажанням зможете збільшити температуру нагріву відповідно до ваших потреб.
Сучасні сенсорні терморегулятори можуть мати також низку додаткових функцій, наприклад:
- антизамерзання. Забезпечує підтримку плюсової температури в приміщенні навіть за відсутності господарів;
- блокування кнопок. Запобігає випадковому натисканню та збою налаштувань.
Ці функції забезпечують більш комфортну експлуатацію, вона стає безпечною та зручною.
Розібратися в тому, як під’єднати терморегулятор теплої підлоги та регулювати температуру з його допомогою, нескладно. Такий сучасний прилад допоможе створити оптимальний мікроклімат у приміщенні та при цьому досить економно витрачати електроенергію.