Ми прикладаємо максимум зусиль, щоб у приміщеннях, в яких проводимо багато часу, було комфортно. Йдеться не лише про якісний ремонт та меблі, а й про освітлення. У багатьох будинках, квартирах та офісах використовуються led-стрічки (лампи), що мають різну температуру світіння. Щоб полегшити експлуатацію системи освітлення, застосовується димування світлодіодної стрічки (лампи). Найчастіше технологія використовується у приміщеннях, де необхідно створити різну атмосферу: від яскравого та енергійного світла для роботи до м'якого та затишного – для відпочинку.
Що таке димування
Димування — це процес, що дозволяє змінювати яскравість освітлення. Димер (прохідний світлорегулятор, розумний вимикач) — пристрій, для управління освітлювальними приладами. Він дозволяє не тільки регулювати яскравість, але також вмикати та вимикати світло.
Крім створення потрібної атмосфери, пристрій виконує інші функції. Воно допомагає заощаджувати гроші на оплаті комунальних послуг. Димування знижує споживання електроенергії, адже при зниженні яскравості світла зменшується і споживана потужність. Розумний вимикач з цією функцією також сприяє продовженню експлуатаційного терміну світлоприладів: ресурс збільшується завдяки плавній зміні яскравості.
Розумні димери: якими вони бувають
Сучасний виробник постачає на ринок різні димери для світлодіодних ламп (стрічок), які відрізняються за типом установки, виконання та способом регулювання. Ознайомившись із видами, ви зможете підібрати відповідну модель.
За типом установки прилади бувають зовнішнього та внутрішнього монтажу. У першому випадку пристрій разом з вимикачем кріпиться на стіну без необхідності висвердлювання отвору. Це дуже зручно в будинках, де проведено зовнішнє проведення. Вибираючи другий варіант, потрібно робити спеціальний отвір, куди можна «заховати» вимикач. На поверхні залишається тільки панель.
Щодо виконання, то це сенсорні або клавішні пристрої переважно квадратної форми. Також бувають моделі із розеткою. Кольори нейтральні: білий, чорний, сірий, золотистий.
Також існує кілька способів керування такими пристроями, кожен з яких має переваги.
- Сенсорна панель. Вона дозволяє регулювати освітлення, проводячи пальцем. Це забезпечує інтуїтивно зрозуміле та швидке управління.
- Клавіші. У деяких розумних моделях вони використовуються для керування яскравістю. Це особливо зручно для користувачів, які віддають перевагу традиційним методам управління.
- Слайдер. Він є повзунком, який можна переміщати то в один, то в інший бік, щоб створити комфортне для себе світло.
- Мобільний додаток. Керувати пристроєм можна з телефону чи іншого гаджета з будь-якої точки світу через інтернет. Для цього необхідно встановити спеціальну програму (Livolo Home, Google Home, Amazon Alexa, Home Assistant).
- Голосові команди. Розумні вимикачі можуть бути сумісні із голосовими помічниками Google Home, Amazon Alexa.
Тепер ви знаєте, які димери бувають і як приглушити світло лампи (стрілки освітлення), якщо це необхідно для збільшення комфорту.
Особливості та переваги димерів для світлодіодних стрічок або led-ламп
Особливості розумних вмикачів з димером залежить від конкретної моделі. Якщо говорити загалом, то вони виглядають так:
- можливість вмикати, вимикати вимикач або регулювати яскравість освітлення в одному або кількох місцях;
- декілька рівнів яскравостей;
- керування за допомогою смартфона або планшета;
- простота монтажу — встановлюють димер замість вимикача за допомогою гвинтового з'єднання;
- персоналізація — ви можете встановити індивідуальні налаштування залежно від ваших уподобань;
- можливість монтажу у вертикальному та горизонтальному положеннях;
- LED-підсвічування сенсорної зони — панель підсвічується зеленим або червоним;
- плавне регулювання — освітлювальні прилади не виходять з ладу через стрибки струму.
Сенсорні димери також мають гарну стійкість до подряпин. Навіть після тривалої експлуатації вони не деформуються та не змінюють свій колір.
Настінні розумні димери можна налаштувати так, що світло вмикатиметься то в одній, то в іншій кімнаті, навіть якщо нікого немає вдома. Завдяки створенню імітації присутності можна відлякувати злодіїв.
Монтаж димера: що потрібно знати
Якщо мати необхідні знання та прості навички, встановити регулятор світла можна самостійно. Для початку потрібно підрізати та очистити кабелі, які під'єднуватимуться до пристрою, а потім знайти провід, що відповідає «фазі». Далі потрібно знайти роз'єм для фазного кабелю і з'єднати. Наступний крок – правильність перевірки монтажу (потрібно увімкнути напругу). Якщо все правильно, відключають живлення і закріплюють пристрій за допомогою регулювальних болтів. Останній етап – встановлення зовнішньої рамки. Ось і все, вмикайте напругу та користуйтеся.
Якщо ви не знаєте, як димувати світлодіодну стрічку або під'єднати прохідний світлорегулятор до звичайних led-ламп, зверніться за допомогою до спеціалістів.
Як вибрати розумний вимикач
Купуючи вимикач із димером, потрібно звертати увагу на такі деталі:
- Сумісність із системою управління. Деякі вимикачі підтримують певні протоколи з'єднання, наприклад, Wi-Fi.
- Тип керування. Сучасні виробники пропонують дротові та бездротові моделі.
- Можливості та функції. Багато вимикачів реагують на голосові команди (Google Home, Amazon Alexa), що дуже зручно.
- Сумісність з інтер'єром. Димери мають різні розміри та відтінки, що дозволить вибрати модель, яка матиме гарний вигляд у вашому будинку, квартирі або офісі.
- Методи управління. Добре, якщо вимикачем можна буде керувати за допомогою мобільного додатка.
- Ціна. Фахівці не радять купувати найдешевші димери, оскільки вони часто виходять з ладу. Вартість має відповідати якості.
Вибираючи світлорегулятор, потрібно обов'язково враховувати свої потреби та фінансові можливості. Якщо вам потрібний пристрій з одним сенсором, не купуйте «про запас», адже кожна панель плюс до загальної ціни.
Сьогодні димування світлодіодних ламп — ефективна та цікава технологія, завдяки якій можна регулювати рівень яскравості світла у приміщеннях, створювати комфортні умови для перебування в них користувачів, але при цьому економити гроші на електроенергії.