Це широко поширений пристрій, чутливий до пересування. При інтеграції з освітленням у будинку, на дачі або в котеджі такий прилад автоматично вмикає лампи або прожектори, коли в зоні присутності з'являється людина. Дуже актуальним буде розглянути, як під'єднати датчик руху.

Датчик руху дуже зручний, особливо на сходових клітках у квартирах, при спуску до підвалу або біля входу в гараж, поряд із воротами. Прикладів можна назвати багато. Крім того, такий детектор суттєво дозволяє заощадити на споживанні електрики, адже освітлення буде доступне лише тоді, коли вам потрібно.

Сфери застосування датчиків освітлення

Пристрої, про які йде мова, універсальні, вони зустрічаються на багатьох об'єктах. Найчастіше таке освітлення встановлюють на заміських ділянках, у підсобних приміщеннях. Воно актуальне скрізь, де є велика територія, яку важливо освітити, але постійне освітлення надто затратне. Лампи будуть запускатися тільки тоді, коли ви, ваші гості або зловмисник наближаєтеся до гаража або сараю, складу і таке інше.

Дуже корисне підключення та постійне застосування таких датчиків разом з обладнанням для охорони. В такому випадку вони необхідні не так для освітлення, як для сигналізації, щоб сповістити про наближення об'єкта сторонніх людей. У цих випадках важливо поцікавитися, як під'єднати датчик руху до прожектора.

Принцип роботи детектора

Перш ніж розбиратися з установкою обладнання, слід зрозуміти, як працює датчик руху. Будь-який організм та предмет випромінюють інфрачервоне світло, і людське тіло – не виняток. Датчик реагує не так на самі хвилі, а на їх зміну.

Якщо в зоні обслуговування пристрою з'являється об'єкт, у тепловому полі змінюється температура. Саме на це і спрацьовує прилад. Наприклад, людина входить у гараж, сигнал надходить на контролер, у результаті автоматично спалахує світло.

Поки ви перебуватимете в зоні дії датчика, світло не вимкнеться. Це станеться через кілька секунд після того, як ви залишите приміщення. Щоб процес був автоматизованим, важливо знати, як налаштувати датчик руху і приєднати його точно за технологією.

Як визначити де монтувати апарат?

Перед тим як підключати датчик руху, важливо підібрати відповідне місце, де він постійно працюватиме:

  1. Закріпити пристрій можна на стіні або на стелі.
  2. Вибирати відповідне місце варто виходячи з розмірів ділянки, про охорону якої потрібно подбати.
  3. Важливо враховувати, що настінні та стельові моделі відрізняються за характеристиками.

Варіанти для монтажу на стелі мають широкий кут огляду до 360 градусів. При дальності захоплення до 20 м такий пристрій зможе контролювати всю необхідну площу.

У настінних моделей кут складає всього 120 градусів, тоді як дальність – 0,5–5 м. Їх правильніше розміщувати в кутовій зоні — це не тільки забезпечить хороший огляд, але і в результаті не залишиться непроглядних, сліпих місць. Ідеальний варіант установки – на висоті два з половиною метри.

Які показники можна налаштовувати?

При покупці детектора користувачеві важливо знати, як налаштувати датчик руху з двома регуляторами та й чи можна взагалі регулювати параметри його роботи. Дійсно, функціонування пристрою цілком реально відкоригувати під свої потреби.

Ви можете встановити та налаштувати:

  • освітленість;
  • чутливість;
  • час вимкнення світла;
  • оптимальний кут монтажу.

Зробивши це правильно, можна непогано заощадити на електриці.

Від правильності вибору нахилу під час встановлення залежить зона огляду пристрою. Це перший параметр, який потрібно налаштувати, монтуючи прилад. Другий показник – чутливість.

Встановити цей параметр найскладніше, адже вам необхідно, щоб датчик не реагував на птахів, тварин або коливання гілок, але при цьому завжди спрацьовував на присутність людини.

Потім вам потрібно буде зробити так, щоб датчик включався лише у темний час доби, оскільки вдень у цьому немає потреби. В кінці необхідно налаштувати таймер — вам просто потрібно виставити час відключення світла після того, як людина покине зону обслуговування.

Особливості підключення

Звичайно, найпростіший варіант — придбати світильник із вже вбудованим детектором. У такому разі вам не доведеться розбиратися, як під'єднати датчик руху до лампочки, та витрачати час на монтаж. Але асортимент таких приладів обмежений, у зв'язку з чим більшість господарів купують лампу та прилад, що реагує на рухи окремо.

Двопровідний датчик підключається до світильника типу двоклавишного вимикача. Такий спосіб вважається найпростішим і найдоступнішим:

  1. Для цього детектор слід розмістити у підрозетник.
  2. Потім потрібно під'єднати до нього живильний фазний провід.
  3. Варто зазначити, що таким чином можна працювати тільки з галогенними лампами розжарювання, оскільки світлодіоди мерехтітимуть.

Як під'єднати датчик руху на 3 дроти? Трипровідна схема використовується для інфрачервоних приладів. Подібний варіант може працювати з різними типами лампочок. Прилад підключається за допомогою 3 кабелів: фази, землі та нуля. Щоб підвищити енергоощадні властивості датчиків, можна поєднувати їх зі світлодіодними лампами.

Розгляньмо, як під'єднати датчик руху до світлодіодної лампи. Це нескладний процес, він нагадує підключення до будь-якої іншої лампочки. Перед встановленням обов'язково знеструмте систему. Датчик підключається до лампи між джерелом світла та патроном лампочки.

Як бачите, використання представлених пристроїв полегшує життя. Вони дозволяють автоматизувати освітлення та суттєво заощадити на комунальних платежах.

Щоб пристрій функціонував коректно, важливо знати, як працює датчик руху, як його коректно під'єднати та налаштувати. Ми сподіваємося, що наша стаття стане вам у пригоді в цьому. Якщо знань недостатньо або ви не впевнені у своїх силах, краще запросити фахівця.

Придбати гарне обладнання для цих цілей ви можете у нас у магазині. Ми допоможемо вибрати потрібний датчик руху, який задовольнить усі ваші вимоги.