Сухий контакт — це контакт, що не має електричного зв'язку з керуючим пристроєм, живленням та "землею".

Якщо до контактів не підключені зовнішні ланцюги, то на них у будь-якому стані немає напруги або "землі". Тому в літературі зустрічається ще одне найменування "безпотенціальний контакт".

Іншими словами, сухий контакт сам по собі не подає електричний струм до електроприладів, він може лише з'єднати або розірвати той електричний ланцюг, який до нього підведете Ви.

Сухий контакт — це перш за все тип комутаційного пристрою.  Він або з'єднує, або роз'єднує Ваш електричний ланцюг, в який Ви його підключили. На ньому спочатку немає потенціалу, не підведений струм, його контакти не заземлені. Єдиними важливими параметрами сухого контакту мають бути максимальний струм, який можна пропустити через нього, та інформація про те, в якому стані знаходяться його контакти, як вони працюють (зазвичай бувають нормально замкнуті, нормально розірвані або комбінований тип — перемикаючі контакти).

Простота реалізації

Досить незначно змінити підключення в електрощиті, щоб потрібна група обладнання працювала і керувалася через сухий контакт, це зробити нескладно.

Економічна вигода

Відсутність необхідності купувати та встановлювати додаткове щитове модульне обладнання дозволяє значно заощадити при підключенні.

Автоматичне відновлення

Кожна зміна положення сухого контакту буде відразу відображатися на обладнанні, яке через нього підключено. При розриві — воно буде відключено від живлення, а при відновленні живлення автоматично з'явиться.

Працює при нормально замкнутому контакті

Для правильної роботи в відповідальних системах, наприклад, в аварійному або евакуаційному оповіщенні, використовується лише нормально замкнутий контакт.

Це зроблено для можливості простого контролю працездатності системи. Так, якщо станеться обрив лінії, що йде до сухого контакту, автоматично буде відключено обладнання, що допоможе вчасно почати шукати несправність і виправити її.

Якби використовувався нормально розірваний контакт, який би з'єднувався в разі аварії, ми б не дізналися про обрив лінії, до проведення планового тестування системи або до самого моменту аварії.

Висновки

Сухі контакти зручні тим, що їх можна підключити практично в будь-який ланцюг, тут не важливий тип струму і величина напруги (в межах комутаційної здатності реле), вони гальванічно відокремлені з керуючим ланцюгом. Але це не означає, що вони кращі або гірші за ті ж контакти з потенціалом.

Наприклад, в простих системах, як датчики руху або освітлення для керування світлом або реле напруги прямого включення, часто сухі контакти не потрібні, бо ймовірно вони будуть підключені до тієї ж живильної лінії, що і сам пристрій. Тому ті ж датчики руху зазвичай трьохпровідні.

Але якщо потрібно зробити складну автоматику, наприклад, з використанням якихось ПЛК, то знадобляться сухі контакти. І якщо в складі схеми будуть пристрої з виходом контакту з потенціалом, то для їх підключення до контролера доведеться додавати проміжні реле.

Увага:

Якщо Вам потрібно підключити до реле іншого виробника вимикачі сухий контакт LIVOLO, або потрібні Вам пристрої, Ви можете закупити зразок LIVOLO і перевірити на працездатність з Вашим реле.

В асортименті заводу LIVOLO немає реле.

Про реле:

Реле-комутаційний пристрій (найчастіше це електромеханічне реле) для керування внутрішнім обладнанням.

За допомогою реле можна організувати управління широким спектром обладнання: приводами відкатних або розгортальних воріт, шлагбаумами, системами світлозвукового оповіщення, електромагнітними або електромеханічними замками. Передбачена можливість використання реле в режимі термостата для керування котловим обладнанням з підключенням на вхід зовнішнього кімнатного термостата. Реалізований режим імпульсного управління з налаштуванням тривалості імпульсу. Світловий індикатор забезпечує візуальний контроль режимів роботи реле.