Тепла підлога ー сучасний та практичний тип додаткового опалення у будинку. Це хороша альтернатива радіаторам та газовим котлам. Основна перевага такого рішення ー швидке і рівномірне прогрівання всього приміщення. Щоб система правильно та ефективно функціонувала, важлива грамотна установка терморегулятора теплої підлоги.

Саме цей пристрій відповідає за роботу та безпеку всієї системи, керує потужністю, запобігає виникненню аварійних ситуацій, регулює витрати електроенергії. Як під’єднати терморегулятор правильно, розкажемо у цій статті.

Що являє собою цей пристрій

Терморегулятор ー це спеціальний блок невеликого розміру, який складається з двох функціональних частин. Перша ー панель управління. На ній розташовуються різні кнопки, сенсори та коліщатка, що дозволяють людині постійно контролювати роботу системи.

Друга ー це модуль з роз'ємами, через які приєднуються елементи системи, різні кабелі та проводки. Виділяють три основні типи сучасних термостатів:

  1. Механічні. Це найпростіші пристрої, які виконують мінімальний набір функцій. На панелі доступні лише кнопки увімкнення/вимкнення та коліщатко для встановлення потрібної вам температури. Управління таким обладнанням здійснюється людиною особисто.
  2. Цифрові. Більш удосконалений варіант попереднього типу. Налаштування таких терморегуляторів більш точні. Є дисплей із підсвічуванням, на якому відображається вся інформація та параметри роботи системи.
  3. Програмовані. Найбільш зручний та сучасний варіант. Такий термостат дає змогу встановити автоматичні режими роботи. Ці моделі дозволяють суттєво економити на електроенергії, керувати ними можна дистанційно через підключення до Wi-Fi. Програмовані терморегулятори можна використовувати для облаштування системи «розумний дім».

Все представлене обладнання додатково комплектується термодатчиками, які також бувають двох типів: повітряні та виносні. Перші вбудовуються в модуль, другі монтуються біля обладнання під покриттям.

Підключаємо термостат до системи опалення: основні етапи роботи

Підключення теплої підлоги — завдання відповідальне, але не складне у виконанні. Система відрізняється простою конструкцією, тому впоратися з нею зможе навіть людина, яка не має особливих навичок. Важливо лише точно дотримуватись інструкції та схеми. В них чітко описується вся послідовність дій, тому труднощів не має виникати.

Вибираємо місце встановлення

Перший та найважливіший етап ー це правильний вибір місця для монтажу обладнання. Саме від нього у майбутньому буде залежатиме коректність роботи терморегулятора і всієї системи в цілому.

Спочатку варто правильно розрахувати необхідну довжину дротів. Їх має бути достатньо, щоб під'єднати терморегулятор. Зверніть увагу, що блок повинен розташовуватися на стіні приблизно на 0,5-1,5 метра над підлогою. Це важливо для зручності користування і для того, щоб панель не впадала в очі.

На цьому етапі також необхідно дотримуватись таких рекомендацій:

  • потрібно захистити термостат від потрапляння вологи, у ванній або сауні. Пристрій краще виносити за межі цих приміщень;
  • монтуйте блок так, щоб захистити його від ударів та пошкоджень дверима, стулкою вікна, меблями;
  • варто ховати пристрій від попадання прямих сонячних променів і протягів — вони можуть суттєво викривляти показання;
  • розміщувати термостат потрібно тільки на вільній частині стіни, яка не прикрита елементами інтер'єру;
  • встановлювати обладнання варто трохи далі від техніки, що випромінює електромагнітні хвилі, оскільки вони можуть негативно вплинути на нього.

Враховуючи всі ці фактори, ви зможете вибрати найбільш відповідне місце для терморегулятора і точно підрахувати скільки проводки вам знадобиться.

Правильна підготовка ー половина успіху

Визначившись із місцем встановлення саме час перейти до підготовчого етапу. Перш ніж вивчити, як під'єднати терморегулятор, варто підготувати поверхню стіни з урахуванням типу термостата, який монтуватиметься.

Якщо корпус врізний, він встановлюється за типом вимикача в підрозетник. Панель управління при цьому знаходиться на рівні стіни та не виступає за її межі. Виглядає таке рішення красиво та акуратно. Для цього в стіні проходить поглиблення, що відповідає розмірам блоку, а під кабель видовбані невеликі канавки.

У випадку з накладним корпусом все набагато простіше, для його встановлення не потрібно формувати спеціальне місце у стіні. Блок легко закріплюється на її поверхні. При цьому панель виступає над нею, що не завжди виглядає естетично.

Перш ніж розпочинати підключення термостат варто встановити датчик температури. Робити це потрібно так, щоб елементи, що гріють, і датчик не перетиналися, інакше це істотно викривлятиме показання.

Для захисту приладу від перегріву його ховають у спеціальну гофровану трубку. Другий кінець цього елемента неодмінно закривається. Зробити це можна за допомогою скотчу чи силікону. Щоб схема підключення теплої підлоги була виконана за всіма правилами, важливо, щоб датчик можна було завжди вільно дістати з-під стяжки та при необхідності замінити.

Підключення пристрою до мережі

Тепер переходимо до найважливішого етапу безпосередньо підключення блоку термостата до електричної частини. Для цього спочатку витягаємо зі стіни три жили: фазу, нуль та землю. Кожна з них маркується своїм кольором, тому ви їх точно не переплутаєте:

  • фаза ー позначається синім чи блакитним;
  • нуль — червоним або коричневим;
  • земля – жовтим або зеленим кольором.

Ці жили мають виглядати зі стіни на п'ять сантиметрів. Якщо ви точно не впевнені, як впоратися із завданням, докладніше вивчіть покрокову інструкцію, там завжди намальована схема підключення електричної теплої підлоги.

Поверніть терморегулятор задньою частиною до себе. Ззаду ви виявите кілька клем із позначеннями. Схема підключення виглядає приблизно так:

  • контакти GND, VDD, DQ служать для підключення датчика температури;
  • клеми N і L1 призначені для проводів системи теплої підлоги;
  • контакти L та N потрібні для підключення локальної електричної мережі.

Заземлювальна жила приєднується до обплетення дроту опалення, при цьому вона минає терморегулятор. Для цього передбачено окрему клему для фіксування.

Запобіжні заходи при підключенні терморегулятора

Незалежно від того, маєте ви досвід у таких роботах чи ні, важливо пам'ятати, що ви працюєте з електрикою. Це означає, що обов'язково варто дотримуватися правил безпеки.

Насамперед необхідно перевірити напругу між фазою та нулем у проводці. Це потрібно, щоб упевнитися у справності проводки. Далі приміщення обов'язково необхідно знеструмити, зробити це можна, вимкнувши пробки.

Подавати напругу допустимо тільки після того, як всі контакти під'єднані, ізольовані та фронтальна панель терморегулятора встановлена ​​на місце. Дотримання цих простих, але важливих правил убереже вас від ураження струмом.

Тепер ви знаєте, як під'єднати терморегулятор теплої підлоги правильно та безпечно. А купити представлене обладнання вигідно та з гарантією якості можна, відвідавши інтернет-магазин компанії Livolo. Продукція бренду продається в усьому світі, має всі необхідні сертифікати якості та містить різні серії приладів.

Консультанти магазину допоможуть вам підібрати саме ту модель терморегулятора, яка буде відповідати вашим вимогам та уподобанням. Особливим попитом зараз мають сенсорні моделі термостатів. Виробник постійно вдосконалює продукцію та пропонує споживачеві дуже широкий асортимент товарів.